Металлист 1925ВорсклаПантерыМариупольДнепр-1ЛадомирЕМС ПодольеДинамоКолосКривбассВересШахтер
АтексПрикарпатье ДЮСШ №3ДЮСШ №1ЯнтарочкаЮностьЛадомир-2РухЛидерСистерсМинайНадбужжяПолиссяЖайвирКривбасс-2МеталлургОболонь
Главная страница > Новости
Перемога в серії пенальті над Францією
12.08.2023 15.03
Австралія вийшла до дебютного півфіналу жіночих чемпіонатів світу + ВІДЕО ПЕНАЛЬТІ - wfpl.com.ua, Чемпионат Мира, Австралия, Франция, видеообзор,  женский футбол
Австралія та Франція визначили третю збірну — півфіналіста жіночого чемпіонату світу-2023 з футболу. В серії пенальті національний рекорд на турнірі оновили австралійки.

Господарки цьогорічного Мундіалю досі ніколи не проходили на турнірі далі чвертьфіналу. У 2007-2015 роках на цій стадії збірна зупинялася тричі поспіль.

Француженки ж претендували на свій другий півфінал в історії. У 2011 році в Німеччині їм вдалося вибити у чвертьфіналі англійок лише в серії пенальті — тоді на турнірі збірна посіла четверте підсумкове місце.

Переможниці матчу Австралія — Франція у півфіналі виходили на сильнішу команду з іншої пари суботи, 12 серпня. О 13:30 за київським часом останніх півфіналісток визначатимуть Англія та Колумбія.

Як пройшов матч

Франція володіла перевагою в першому таймі, що не завадило Австралії створити кілька найгостріших нагод стартових 45 хвилин.

Мері Фаулер на 41-й хвилині могла забивати француженкам "у роздягальню": ворота залишалися порожніми після невдалого виходу Полін Перо-Маньїн, і лише захисниця Еліза Де Алмейда зупинила м'яч у видовищному сейві.

До кінця тайму Фаулер мала інший шанс відкрити рахунок, виконавши вдале забігання за спину захисницям і майже виходивши на "побачення" з воротаркою — Перо-Маньїн вчасно вийшла і відвела загрозу.

Нападниця "Манчестер Сіті" продовжила загострювати гру вже в другому таймі, коли на 50-й хвилині виходила на ударну позицію в карній зоні — удар в австралійки не вийшов.

У другому таймі ж саме Австралії належала ініціатива на полі: господарки частіше організовували небезпечні атаки та двічі цілили в площину воріт Перо-Маньїн. На 55-й хвилині на заміну вийшла зіркова Саманта Керр, що через травму пропускала групові матчі.

М'яч вперше опинився у воротах на 100-й хвилині, під час першого екстратайму. Автогол могли записати на австралійку Аланну Кеннеді, але арбітриня Марія Карвахаль не зарахувала гол через порушення правил — в епізод навіть не довелося втручатися системі VAR.

Початок другого екстратайму одразу подарував видовищний сейв Маккензі Арнольд, яка відвела удар Сельми Баша. Француженки продовжили чинити тиск — на 110-й хвилині лише героїчна гра захисниці Кеннеді завадила суперницям занести м'яч у порожні ворота.

Драматична серія пенальті, вже третя на ЧС-2023, звелася до 10 ударів від кожної команди. В австралійок п'ятою спробою могла виривати перемогу воротарка Маккензі Арнольд, але поцілила в стійку.

Вирішальним став десятий удар Кортні Вайн. Вона переграла Солен Дюран, яка зайняла місце у воротах під серію пенальті, та вивела австралійок до історичного півфіналу!

ЧС-2023. Чвертьфінал
Австралія — Франція — 0:0 (пен. 7:6)

Що означає результат матчу
Австралія дебютує у півфіналах жіночого чемпіонату світу матчем з Англією або Колумбією в середу, 16 серпня.

Франції втретє поспіль не вдалося подолати чвертьфінал світової першості. На цій стадії збірна також вилітала у 2015-му й 2019-му роках.

Австралія — лише друга збірна, що дісталася півфіналу жіночого Мундіалю в статусі господарок, після США 1999-го та 2003-го років.