Металлист 1925ВорсклаПантерыМариупольДнепр-1ЛадомирЕМС ПодольеДинамоКолосКривбассВересШахтер
АтексПрикарпатье ДЮСШ №3ДЮСШ №1ЯнтарочкаЮностьЛадомир-2РухЛидерСистерсМинайНадбужжяПолиссяЖайвирКривбасс-2МеталлургОболонь
Швеція та Південна Африка пройшли до плей-оф жіночого ЧС-2023 з футболу
Сенсаційний виліт Ітаії
02.08.2023 13.34
Швеція та Південна Африка пройшли до плей-оф жіночого ЧС-2023 з футболу - wfpl.com.ua, Чемпионат Мира, Аргентина, Швеция, Южная Африка, Италия,  женский футбол
На чемпіонаті світу-2023 з футболу серед жінок завершилися матчі групи G. До плей-оф після трьох турів прямують збірні Швеції та Південної Африки.

Найкраще турнірне становище перед останнім туром мали шведки з максимально можливим доробком у шість очок. Команда Петера Гергардссона достроково забезпечила путівку до 1/8 фіналу після перемог над Південною Африкою (2:1) та Італією (5:0).

На друге вакантне місце в плей-оф до останнього претендували три інші збірні: Італія, ПАР та Аргентина. Перевагу за очками втримували італійки: три бали проти одного в південноафриканок і аргентинок.

Принципового значення відтак набувала очна зустріч Італії та ПАР. Аргентина ж у матчі з лідерками квартету мусила розраховувати на перемогу й кращу різницю забитих-пропущених голів, аніж у інших претендентів.

Як пройшли матчі третього туру

Перший м'яч ігрового дня у Веллінґтоні провела італійка Аріанна Карузо, що реалізувала пенальті. Відставання між командами в режимі реального часу сягнуло п'яти очок.

Південна Африка відновила паритет за 20 хвилин: м'яч у ворота чинних чвертьфіналісток залетів після автоголу нападниці Бенедетти Орсі.

У паралельному матчі в Гамілтоні Швеція зняла всі питання щодо першого місця в групі. Нападниця Ребека Бломквіст відкрила рахунок після прострілу Софії Якобссон в другому таймі.

Драматичний другий тайм натомість розгорнувся у Веллінґтоні. 67-ма хвилина — Гільда Магайя виводить ПАР уперед і виводить свою команду на друге місце!
Італійки відповіли своїм голом. Арінна Карузо оформила дубль після розіграшу кутового, зрівнявши рахунок та відновивши статус-кво в групі: Італія закінчувала тур другою, ПАР залишалася третьою та вилітала з турніру.

Тим часом Швеція закріпила свою перевагу над Аргентиною, коли в компенсований час Елін Рубенссон реалізувала пенальті й встановила остаточний рахунок — 2:0 на користь лідерок.

Найбільшу сенсацію ж створила Південна Африка, що в компенсований час забила свій третій, переможний м'яч. Капітанка команди Тембі Кгатлана відзначилася на 90+2-й хвилині й вивела команду до дебютного плей-оф в історії.

ЧС-2023. 3-й тур
Аргентина — Швеція 0:2
Південна Африка — Італія 3:2

Група G. Турнірна таблиця
Швеція — 9 очок (3 матчі), 9:1 (різниця голів)
Південна Африка — 4 (3), 6:6
Італія — 3 (3), 3:8
Аргентина — 1 (3), 2:5

Що означають результати групи G

Південна Африка виходить до плей-оф на своєму другому Мундалі в історії. У 2019-му команда вилетіла за підсумками групового раунду.

Швеція, незмінний учасник чемпіонату світу та його чинний бронзовий призер, зіграє в плей-оф учетверте поспіль.

В 1/8 фіналу шведки вийшли на чинних чемпіонок світу зі США. ПАР дебютуватиме в плей-оф з досі непереможеними на турнірі Нідерландами.

Теги: Чемпионат Мира, Аргентина, Швеция, Южная Африка, Италия