Володимир Єфімако: «Росте якість гри – приходить результат»
До ювілею тренера
08.06.2015 00.24
Кілька днів тому своє тридцятиліття відзначив один із провідних спеціалістів жіночого футболу в Україні, головний тренер команди «Торпедочка» (Миколаїв) Володимир Єфімако, якого наприкінці минулого сезону Федерація футболу України нагородила Почесною грамотою за вагомий внесок у розвиток жіночого футболу. Щиро вітаємо Володимира Олександровича з днем народження та бажаємо усіх гараздів, а до уваги відвідувачів сайту «Жіночий футбол України» пропонуємо інтерв’ю з ювіляром, яке підготував журналіст тижневика «ФутболПростір».

- Володимире Олександровичу, розкажіть, будь ласка, про свій попередній шлях у футболі? Коли ви почали займатися розвитком жіночого футболу? Якими були тут ваші перші кроки?
- Ще займаючись футболом як гравець, у місцевій ДЮСШ, мене часто цікавило все, що пов’язано з тренерською діяльністю. Може, воно й не дивно, адже мама за професією – педагог, тато захоплювався футболом аматорськи і був великим фанатом.

Про команду дівчаток я, звичайно ж, не мріяв, але так вийшло, що першою можливістю роботи в якості тренера стала саме команда дівчаток. Тоді це була ще спортивна секція в загальноосвітній школі у 2006-му році. На перші обласні змагання нам навіть не вистачало гравців на повноцінний склад, але все ж одну гри ми тоді виграли.

- Наскільки складно було зацікавити жіночим футболом дівчат, а також тих, хто повинен або може допомогти в його розвитку та популяризації?
- Було не складно, тому що ініціатива займатися виходила від дівчат, я лише підтримав їх. Взагалі дівчата з великим ентузіазмом, старанням і відповідальністю підходять до будь-якого заняття. Тому, коли віддано багато сил та емоцій на підготовку, а, щоб виїхати на змагання, немає коштів, розбиваються мрії і на це дуже боляче дивитися.

- Яких успіхів вдалося досягти за минулий час? Чи зростає популярність жіночого футболу в Миколаєві? Чи багато представниць прекрасної статі задіяні у футбольному процесі на сьогоднішній день?
- Я б не став говорити лише про успіхи «Торпедочки», хочу сказати про Миколаївську область в цілому. Зросла кількість команд учасниць у чемпіонаті області від трьох до восьми. Відповідно збільшилася кількість дітей, які беруть участь, до вісімдесяти гравців і це сприяє зростанню майстерності. Футболістки Миколаївській області беруть участь у чемпіонатах України різних вікових груп, входять до складу збірної Південного регіону. Є представниці у юніорській збірній команді країни.

- Не секрет, що у Миколаївщини є свій поважний представник на вищому рівні керівництва жіночого футболу в країні – Микола Єропунов донедавна очолював Комітет жіночого футболу ФФУ, а тепер є першим заступником голови комітету. Наскільки відчутна підтримка Миколою Леонтійовичем жіночого футболу в регіоні?
- Ще не очолюючи Комітет жіночого футболу України, Микола Леонтійович, будучи головою Федерації футболу Миколаївської області, підтримував проведення різноманітних обласних жіночих чемпіонатів і турнірів. А після призначення ставлення до жіночого футболу тільки зміцнилося і ми завжди відчуваємо його підтримку.

- Як відомо, в минулому сезоні миколаївська «Торпедочка» зупинилася за крок до п’єдесталу пошани у першій лізі чемпіонату України. Чого, на ваш погляд, не вистачило команді, щоб виступити ще успішніше?
- Вихід команди в минулому році у фінальну частину вже став успіхом, тому що це був дебютний сезон участі «Торпедочки» у першій лізі і першочерговим завданням було отримати досвід участі на новому рівні. У команді багато молодих гравців і результат показав, що у команди є потенціал, а не вистачило досвіду, щоб зайняти призове місце.

- Прокоментуйте, будь ласка, хід і результати перших двох матчів чемпіонату в цьому сезоні? За рахунок чого вдалося досягти перемоги з великим рахунком над одеською «Чорноморочкою»? Хто зіграв особливо успішно?
- Виграє і програє команда, тому, якщо виділяти, то тільки команду. У першому матчі на виїзді проти харків’янок складно було грати першим номером, та ще й на перших хвилинах наша нападаюча Настя Черняєва отримала травму, що трохи вибило нас із колії. Ми всі бажаємо їй швидкого одужання та повернення на футбольне поле. Дівчатка все віддали на полі, тому дорікнути їм за результат не можна.

У другій грі ми частіше від одеситок володіли перевагою, хоча і суперник відповідав гострими випадами. Такий результат не повинен нас довго підносити, потрібно думати насамперед про якість показаної гри і про наступний матч – з Уманню.

- Які цілі поставлені перед командою у новому сезоні?
- Цілі завжди повинні бути максимальні, інакше немає сенсу в участі. Але не можна тиснути лише на результат, адже команда молода, тому стоїть завдання насамперед вчитися грати футбол і підвищувати якість гри, а з ними прийде і результат.

- На ваш погляд, які зміни потрібно впровадити, щоб вивести жіночий футбол у регіонах і в країні в цілому на якісно новий рівень?
- Потрібно відкривати нові групи та відділення жіночого футболу в різних регіонах, залучати більше фахівців до роботи з жіночими колективами, популяризувати події жіночого футболу в ЗМІ.

Ярослав Рачковский, "ФутболПростир"

Источник информации: http://wfpl.com.ua