Жилстрой-1Жилстрой-2ПантерыНикаМариупольЛадомирЕМС ПодольеВосходКарпатыБуковинская НадеждаАтексРодына-ЛицейЛуганочкаХПКСП-Жилстрой-2Прикарпатье ДЮСШ №3Львов-ЯнтарочкаОКИПКобра ДЮСШКолосЮность-ШВСМ
НОВОСТИАРХИВ НОВОСТЕЙ
Главная страница > Новости
Віктор ПУНГІН: «В Олешках місцева публіка вважає нас своїми»
Розмова з президентом ЖФК «Восход»
04.02.2021 15.00
Віктор ПУНГІН: «В Олешках місцева публіка вважає нас своїми» - wfpl.com.ua, Восход, Виктор Пунгин,  женский футбол
Распечатать
Просмотров: 165
Жіноча команда «Восход» із невеличкого села Стара Маячка на Херсонщині настільки стрімко увірвалася в еліту футболу України, що й досі для багатьох спеціалістів і прихильників гри мільйонів це залишається феноменом. Як таке могло статися? Чи не блеф це? Що й казати, команда справді стала відкриттям для всіх. До того, не те щоб за підтримки керівників району чи області, а скоріше навпаки — за повної байдужості з їх боку. Добре хоч не заважали. Той же губернатор області (на той час), а за сумісництвом голова обласної федерації футболу ніяк не хотів розуміти президента футбольного клубу «Восход», керівника однойменного фермерського господарства Віктора Пунгіна. Мовляв, та створи ти чоловічу команду, виведи її хоч б у першу лігу і я підтримку гарантую. Чим мав відповісти дилетанту, функціонеру від футболу справжній прихильник гри мільйонів? Звичайно ж, тільки досягненнями, результатами виступів команди. Жіночої!

Футбольна команда, тим паче жіноча, — це щоденна виснажлива робота для всіх. Спортсменок і тренерського штабу — на зелених полях, а керівництва і адміністратора клубу — у роз’їздах та кабінетах. Багато дій залишається поза кадром: створення умов для ігор та тренувань, організація матчів і відстоювання інтересів колективу на всіх рівнях. Про нагальні питання сьогодення та несвяткові клопоти — у розмові з президентом ЖФК «Восход», депутатом обласної ради Віктором ПУНГІНИМ.

— Вікторе Олександровичу, чому Ви вирішили займатися розвитком не особливо популярного в нашій країні виду спорту — жіночого футболу?

— Із 2008 року я займався підтримкою дитячого клубу, сформованого здебільшого з подокалинівських хлопчиків. Ми періодично брали у свою команду декілька юних виконавців з Чорнянки Каховського району, де футбол достатньо розвинений, адже влітку до села часто приїжджали вихованці сімферопольської «Таврії-2». Ці хлопці суттєво додавали впевненості нашим спортсменам.

Так було до того часу, поки я не запропонував нашому тренеру з Подо-Калинівки Сергію Юдіну, який на той час уже виховував групу маленьких футболісток, спробувати створити аматорську команду. Кажу, все одно я допомагаю фінансово, а вся популярність дістається районній ДЮСШ (сміється).

По-перше, жіночий футбол — це красиво. По-друге, з досвіду нам з хлопчиками було важче працювати — це зовсім інше. Подобається дівочий підхід до виконання «бойових» завдань. Як кажуть, трохи пожалілися тренерові і далі працюють. Майте також на увазі, що у жіночому футболі ми одразу вийшли у вищу лігу, тільки-но зайшовши до першої. А в чоловічому пробитися нагору напрочуд важко.

— Чи є проблемою знайти гідного тренера для такого колективу?

— Сергій Юдін був свій, місцевий. Володимир Борщенко працював у Києві, але його там трохи відтіснили від справ. Ми провели перемовини з Володимиром, і він приєднався до команди. А Романа Заєва нам порадила федерація — коуч якраз завершив працювати за кордоном. Ми технічно зіграли на випередження, тому що через декілька днів «Житлобуд» зробив йому пропозицію. Але він залишився на Херсонщині — озвучив свої умови, і вони нас влаштували.

— Він сам займається селекційною роботою?

— Усі пропозиції щодо виконавців вносить Роман Миколайович. Тоді ми спілкуємося — або телефоном, або особисто зустрічаємося, обговорюємо кандидатури. Зараз розглядаємо можливість підписання трьох новачків: дивимося їхні виступи у запису на відео. Однозначно необхідно підсилювати атаку для отримання можливості конкурувати з харківськими командами. Ми проаналізували: більшість колективів у матчах чем­піонату забивали «житлобудам», а «Восход» поки що боїться. Звичайно, хтось з футболісток зараз не потраплятиме до основного складу, але якість гри від цього тільки покращиться, я впевнений.

— Чи є у «Восході» гравчині, яких запрошували б до збірної команди країни?

— Звичайно. І не лише головної команди України. До складу нашої збірної запрошувалися нападниця Яна Деркач і воротар Алла Герасимчук. До збірної Вірменії — голкіпер Ольга Осіпян. А ось кольори збірної Казахстану захищала наша воротар Ірина Сандикова, збірної Кот-д’Івуару — захисниця Інес Барбара, Нігерії — нападниця Алуко Марія, а Камеруну — теж нападниця Жозефіна Нганді. Я вже говорив, що ми очікуємо на поповнення, із трьох новобранок дві будуть з Нігерії. І обидві входять до складу збірної команди країни.

— Вікторе Олександровичу, восени Вас обрано депутатом обласної ради. Чи можливі у зв’язку з цим якісь ініціативи щодо розвитку футболу?

— Як бачите, на рівні області «Восход» не в пошані, нібито ми «не свої». Та й на районному рівні нам не особливо допомагали. Якось я звернувся до керівництва райради з проханням посприяти фінансово, але на тому й каденція завершилася…

В області — тільки хокей, а у Херсоні — «Кристал». Більше фінансування нікому не надають, хоча ми і демонструємо високі досягнення у вищій лізі та розіграші кубка України.

Незабаром спробуємо внести свої пропозиції новому керівництву області — подивимося на результат.

— А як би Ви охарактеризували відносини з обласною федерацією?

— Стадіони для виступів ми шукаємо самі, сплачуємо за їхню оренду. «Восход» — чи не єдиний клуб, який платить гроші за оренду стадіону. Тому що владою ми вважаємося «чужими» як в Херсоні, так і в Олешках.

У Горностаївці, дякуючи Івану Івановичу Доценку, керівникові агрофірми «Мир», нам йдуть назустріч. А саме: безкоштовно надають готель, стадіон і харчування, бо Доценко — також людина, яка любить футбол. Але ж нам далеко їздити — домашні матчі перетворюються на виїзні. В Олешках ближче, та й місцева публіка приймає нас як своїх.

Обласна федерація інколи могла б допомагати: наприклад, свої бронзові нагороди ми ледве випросили, місяців зо три після завершення чемпіонату нам їх не віддавали, то у Києва, потім — у Херсона просили, навіть до голови облдержадміністрації Юрія Гусєва довелося звертатися. Так працює наша федерація.

Проблема в тому, що нас завжди порівнюють з чоловічим футболом, який не досягав необхідних результатів: не розуміють жіночий футбол чи не хочуть розуміти… Хоча нещодавно на Херсонщину приїжджав член комітету національних збірних команд Української асо­ціації футболу Анатолій Дем’яненко. То він сказав, що через рік жодного клубу прем’єр-ліги не буде без жіночого колективу. Тож придивлятися потрібно вже сьогодні. А поблизу нас — лише Кропивницький. Та чи захочуть вони?..

— Чи є у Вас бажання готувати підсилення для ЖФК «Восход», розвиваючи дівочий футбол?

— Готувати собі кадри — така перспектива була ще за губернаторства Андрія Гордєєва, почали розробляти проєкт. Ми планували побудувати стадіон у Подо-Калинівці на базі ниніш­нього шкільного, а також створити спортивну школу — і для хлопців, і для дівчат. А коли його звільнили з посади голови ОДА, ініціатива за­глухла. Немає порозуміння й на рівні керівництва нашої Ювілейненської територіальної громади у питанні відведення землі. Пропонували йому спорудити у Старій Маячці спортивний майданчик із штучним покриттям для міні-футболу, на якому б займалася не лише наша команда, а всі бажаючі. І що ж? Сьогодні ця ділянка землі площею 0,7 га виставлена на продаж з аукціону.

— Як до Вашого захоплення ставляться у Старій Маячці? Чи немає таких настроїв: мовляв, який футбол, краще на ці кошти надайте матеріальну допомогу нужденним і на тому все?

— Буває й таке. Але фермерське господарство «Восход» намагається не обійти стороною жодного аспекту цієї проблеми. Більшість місцевих мешканців пишаються, коли дивляться на команду на стадіоні, куди ми підвозимо людей власними автобусами, чи у прямій трансляції. Для них — це велика розрада.

Крім цього, кожного року ми проводимо свята: День сільськогосподарського виробника і День села — нагороджуємо працівників і пенсіонерів колишнього місцевого господарства подарунками. Цьогоріч через карантин нам, на жаль, не вдалося провести такі заходи.

— І останнє запитання. Два роки поспіль ЖФК «Восход» посідає третю сходинку в турнірній таблиці чемпіонату й виходить до фіналу розіграшу кубка. При цьому головний тренер команди Роман Заєв двічі визнається колегами кращим. Чи плануєте Ви трохи підтягнути умови і інфраструктуру клубу до високих результатів ваших гравчинь і тренерів?

— На побудову нового стадіону необхідно 1—1,5 року. Тож ми маємо намір зараз вийти з пропозицією до олешківського міського голови Євгена Рищука. Можливо, нам в Олешках базуватися запропонують. За минулого мера доводилося сплачувати величезні кошти, аби мати можливість демонструвати футбол перед власними прихильниками.

Якщо домовитися не вдасться — будемо робити базу у себе в селі. У будь-якому разі хотілося б усе це прискорити. В Олешках є чудовий стадіон, плюс тренувальна база у Правих Сагах. Тож вислухаємо бачення Євгена Миколайовича. При досягненні домовленостей будемо облаштовувати умови там. Підтримка глядачів в Олешках завжди колосальна.

Все одно ми сплачуємо за оренду стадіону «Освіта» у Херсоні, але не завжди можемо туди потрапити. На «Кристалі», приміром, з нас брали близько двох тисяч гривень за матч. А в Бери­славі ж нас узагалі декілька разів безкоштовно приймали: була й поліція, і медицина.

— Дякую за розмову!

Андрій СОКОВ, Анатолій ЖУПИНА.

Источник информации: https://newday.kherson.ua/

Теги: Восход, Виктор Пунгин
Реклама
Последние новости по теме:
12.04.2021 ВИДЕО ДНЯ. В Австрии капитаны команд перед матчем сразились крашеными яйцами
30.03.2021 Футболістка Мілана на радощах зняла із себе футболку
30.03.2021 ВИДЕО ДНЯ. Космический гол со штрафного на премию Пушкаша
25.03.2021 ВИДЕО ГОДА. Футболистка завершила карьеру, а её парень сделал ей предложение после матча
22.03.2021 Sky Sport та ВВС транслюватимуть Англійську Суперлігу
21.03.2021 ВИДЕО ДНЯ. Футболистка Ромы красивой бисиклетой поразила ворота Интера – девушка отпраздновала гол без футболки
21.03.2021 В Молдове женский футбол закрыли на карантин
21.03.2021 Роман Абрамович: «У женского футбола огромный потенциал»
21.03.2021 На футбольних матчах нагородили переможців "Футбольних зірок України-2020"
17.03.2021 Дівоча справа: як розвивають жіночий футбол у Вінниці
Фотогаллерея:
22.05.2020 "Колос" в Костополі готовий на 63% (ФОТО)
30.07.2019 В Одессе состоялся женский чемпионат Украины по пляжному футболу
07.07.2019 В Скадовске прошли сельские игры по футболу (ФОТО)
19.03.2019 Реконструкція стадіону у Костополі знаходиться на завершальній стадії (ФОТО)
18.12.2018 Футбол - не лише чоловіча гра. Як 14-річна чернівчанка потрапила до збірної України з футболу (ФОТО, ВІДЕО)
Видео:
12.04.2021 ВИДЕО ДНЯ. В Австрии капитаны команд перед матчем сразились крашеными яйцами
30.03.2021 Футболістка Мілана на радощах зняла із себе футболку
30.03.2021 ВИДЕО ДНЯ. Космический гол со штрафного на премию Пушкаша
25.03.2021 ВИДЕО ГОДА. Футболистка завершила карьеру, а её парень сделал ей предложение после матча
21.03.2021 ВИДЕО ДНЯ. Футболистка Ромы красивой бисиклетой поразила ворота Интера – девушка отпраздновала гол без футболки
Реклама
НовостиЧемпионатКубокСборныеТурнирыМультимедияРазное
Главные новости
Новости футбола
Трансферы
Архив новостей
Высшая Лига
    - турнирная таблица
    - календарь чемпионата
    - бомбардиры
    - нарушители
Первая Лига
Зимнее Первенство
Архивы игр
Кубок Украины
Зимний Кубок
Кубок надежд ФФУ
Women A
WU-19
WU-17
WU-15
Чемпионат Европы
    - ЧЕ-2017
    - ЧЕ WU-19
    - ЧЕ WU-17
Чемпионат Мира
    - ЧМ-2015
Лига Чемпионов
Кубанская весна
Другие турниры
    - Товарищеские игры
    - Чемпионат России
Фотогалерея
Видеогалерея
План-календарь
Центры развития (МРЦ)
Наши за границей
Дни рождения
(c) 2014 "Женский спорт Украины" (info@wfpl.com.ua)
При использовании материалов сайта ссылка на www.wfpl.com.ua обязательна.
Редакция не несет ответственности за материалы из других источников,
все источники информации указываются на нашем сайте.

Сайт был открыт 30.12.2014 г.