Жилстрой-1Ятрань-БерестивецРодына-ЛицейЖилстрой-2Едность-ШВСМПантерыЛьвов-ЯнтарочкаЗлагода-Днепр-1ЛадомирВосходКомитет арбитров ФФУАтекс СДЮШОР-16Луганочка-СпартакСтаниславчанка-ДЮСШ №3КолосВО ДЮСШЯнтарочка-2Карпаты
Главная страница > Новости
"Легенда" втрачає шанс и на "золото"
"Легенда-ШВСМ" - "Житлобуд-1" 0:1
19.04.2018 11.42
"Легенда" втрачає шанс и на "золото" - wfpl.com.ua, Легенда, Жилстрой-1, отчет о матче, Чемпионат Украины, Высшая Лига,  женский футбол
Распечатать
Просмотров: 183
Містичного дня – у п’ятницю тринадцятого – на стадіоні «Чернігів-Арена» в рамках Вищої ліги жіночого чемпіонату України з футболу «Легенда-ШВСМ» приймала «Житлобуд-1» (Харків).

Нагадаємо: перед початком нинішнього, першого в історії українського жіночого футболу чемпіонату за системою осінь-весна головний тренер чернігівських дівчат Володимир Кулик заявляв про чемпіонські плани своєї команди. Але перед грою господарки перебували в ролі аутсайдерів: маючи 20 очок, «Легенда» займала третє місце, в той час як «Житлобуд-1» із 33-ма балами лідирував у чемпіонаті. А тому очне протистояння давало «біло-синім» останній, нехай і примарний шанс поборотися за чемпіонство.

Щоправда, ситуація ускладнювалася тим, що через травми участь у грі не могли взяти основний голкіпер «Легенди» Карина Говорунова та кращий бомбардир Марія Михайлюк.

Однак на перших хвилинах активнішими були чернігівські дівчата. Атаки господарок ішли переважно через правий фланг, де активністю вирізнялася Христина Перевізник. Але перший гольовий момент створили гості: на 10-й хвилині замкнути навіс із флангу повинна була Дарина Апанащенко, але нападаюча гостей пробачила своїй колишній команді.

З 15-ї хвилини «Житлобуд-1» перехопив ініціативу, а головний тренер «Легенди» Володимир Кулик у цей час не просто ходив, а майже бігав технічною зоною, постійно щось підказуючи своїм гравчиням.

– Завдання було – надійно відіграти в обороні, віддати суперникові територію та використовувати швидкі контратаки. Але не все вийшло. Була установка – не програти центр поля. Першу половину першого тайму у нас це виходило. Потім з’явилися розриви, почали не встигати... – розповість про те, за рахунок чого планувалося досягти перемоги, Володимир Кулик.

І справді – чим далі, тим більший тиск створювали гості. І на 19-й хвилині вони відправили м’яч у ворота Катерини Діхтяр: простріл із правого флангу замкнула Таїсія Нестеренко. Але, на щастя, суддя зафіксувала офсайд.

У той же час гравці «Легенди» побоювалися великими силами йти вперед. Воротар гостей Ірина Саніна при атаках своєї команди виходила з воріт мало не до середини поля. Здавалося, Ірину можна було покарати за це далеким закиданням. Але на такі дії ніхто не наважувався. А на 36-й хвилині Олена Лимар вдало зачепилася за м’яч, у господарок була можливість провести небезпечну атаку, однак порив Олени ніхто не підтримав і нападаюча вперлася у стіну з трьох захисниць.

І на 38-й хвилині «Легенда» сама «привезла» собі гол: захисниця необачно віддала пас на свої ворота, фактично вивівши гравчиню суперника на «побачення» з Діхтяр. З першим ударом Катерина впоралася, а ось добивання Апанащенко виявилося точним. 1:0.

«Житлобуд-1» продовжував володіти перевагою і у другому таймі, постійно створюючи тиск на ворота господарок. На 63-й хвилині лікарям довелося надавати допомогу Поліні Полухіній – у захисниці «біло-синіх» звело ногу...

Взагалі ж у грі «Легенди» було мало позитиву. Гравчині не могли зачепитися за м’яч, найважче доводилося Олені Лимар. Важкому форвардові таранного типу в цій грі було просто неможливо використовувати свої найкращі вміння: зачепитися за м’яч і віддати партнерці. Замість цього 20-річна дівчина повинна була розганяти атаки, виграючи у суперниць у змаганні на швидкість і обігруючи по декілька спортсменок. Але цього не виходило, а скидати Олені було просто нікому – часто атакувала вона на самоті.

На 77-й хвилині «Легенда» ледь не «привезла» собі другий гол: захисниця під пресингом, замість того, щоби вибити м’яч, відкотила його на голкіпера, який не мав права брати снаряд у руки. На щастя, голу вдалося уникнути.

По-справжньому заграла «Легенда» лише в останні 10 хвилин. У цей час Натія Панцулая (номінально центральний півзахисник, яка в цьому матчі виступала на позиції центрального захисника) перейшла у напад.

На 86-й хвилині Натія (котра, до речі, ще влітку минулого року виступала за «Житлобуд-1») упала біля штрафного. Але суддя не повірив і замість небезпечного стандарту на користь «Легенди» покарав спортсменку жовтою карткою.

У відповідь могла забити Апанащенко, але з її потужним пострілом із центру штрафного впоралася Діхтяр. А вже у доданий час усе та ж Панцулая віддавала проникаючий пас у штрафну на Лимар, але судді зафіксували положення поза грою. 0:1.

«Легенда» поступилася і позбулася шансів на чемпіонство.

– Завдання – вигравати всі матчі, що залишилися, награвати склад: усе-таки ми якоюсь мірою прогресуємо, молодь росте. Хотілося би, звичайно, щоби це було якомога швидше. Не все, що ми сьогодні продемонстрували, мене задовольняє. Але я задоволений самовіддачею і ставленням. Хоча й не всіх футболісток… – розповів про плани на кінець Володимир Кулик.

Як розповів наставник «Легенди», швидше за все в заключній частині сезону команда вже не повернеться на рідний «Текстильник», а проводитиме домашні ігри на «Чернігів-Арені».

«Єдність» (Плиски) у 12-му турі в гостях не зуміла переграти уманських «Пантер». На гол Катерини Кривицької на 4-й хвилині команда з Чернігівщини відповіла м’ячем Олени Команди, забитим на 94-й хвилині. 1:1.