Жилстрой-1Ятрань-БерестивецРодына-ЛицейЖилстрой-2Едность-ШВСМПантерыЛьвов-ЯнтарочкаЗлагода-Днепр-1ЛадомирВосходКомитет арбитров ФФУАтекс СДЮШОР-16Луганочка-СпартакСтаниславчанка-ДЮСШ №3Колос-МрияПолиссяВО ДЮСШЯнтарочка-2КарпатыБуковинская Надежда
Главная страница > Новости
У відпустку не в кращому настрої
Звіт матчу "Легенда-ШВСМ" - "Ятрань-Берестівець" від місцевих ЗМІ
22.10.2017 18.13
У відпустку не в кращому настрої - wfpl.com.ua, Чемпионат Украины, Легенда, Ятрань, отчет о матче, Высшая Лига,  женский футбол
Распечатать
Просмотров: 301
Чернігівська «Легенда-ШВСМ» в останньому матчі календарного 2017 року, в 9-му турі Вищої ліги чемпіонату України серед жінок з футболу, приймала «Ятрань-Берестівець» із Уманського району Черкаської області.

Гра відбулася не на рідному для «Легенди» стадіоні «Текстильник», а на «Чернігів-Арені». На цьому стадіоні чернігівки вже грали у червні у товариському матчі зі збірною України (поразка 1:3). І тоді в основі збірної грала Натія Панцулая, яка нині захищає кольори «Легенди».

Попередні два матчі чернігівки провели невдало, спочатку вдома програвши харківському «Житлобуду-2», а потім сенсаційно зігравши внічию з «Єдністю» з Плисок. Тому у грі проти «Ятрані» «Легенді» була потрібна тільки перемога, тим більше, що команда-суперниця розташувалася на 4-му місці в таблиці й відставала від чернігівського колективу лише на 2 очки.

Уже на другій хвилині м’яч опинився у воротах гостей: Євгенія Салай виконала подачу з правого флангу, а Марія Михайлюк, яка опинилася у штрафному на самоті, переправила снаряд у ворота. 1:0? Ні. Радість уболівальників виявилася передчасною: положення «поза грою».

«Легенда-ШВСМ» володіла серйозною перевагою, в той час як контратаки команди з Уманщини закінчувалися в середині поля. Активнішими за інших у складі біло-синіх були Поліна Полухіна та Христина Перевізник, які борознили правий фланг.

На 21-й хвилині травму в зіткненні з Марією Тихоновою отримала центральна захисниця чернігівців Ірина Віхоть. Приблизно 3 хвилини господарки поля грали у меншості: м’яч ніяк не міг вийти з гри. На позицію центрального захисника в цей час змістилася Панцулая. У підсумку, коли спортивний снаряд усе-таки покинув межі поля, на ньому з’явилася Лідія Шпак, котра й зайняла місце у центрі оборони.

На 34-й хвилині «Легенда» повинна була відкривати рахунок. Після подачі кутового м’яч відскочив до Михайлюк, яка прострілювала вздовж воріт. Відтак снаряд опинився в ногах у Лідії Лашко. Півзахисниці потрібно було просто відправити м’яч у порожній кут воріт. Здавалося, це та сама ситуація, коли не забити складніше, ніж забити, але Лідія влучила у воротаря.
0:0 після 1-го тайму.

– У нас були невдалі ігри, але ми на цьому не фокусувалися. Виходили грати на перемогу, тому що попереду відпустка, хотіли піти з гарним настроєм, – розповіла про психологічний стан команди перед грою з «Ятранню» Натія Панцулая.

Перед початком другого тайму Володимир Кулик зважився на зворотну заміну: поле покинула Лідія Шпак, замість неї вийшла 17-річна Надія Куніна, котра зайняла позицію в центрі півзахисту. Панцулая ж до кінця гри перейшла в центр захисту.

На 55-й хвилині Анастасія Вороніна, перериваючи навіс, ледь не зрізала головою м’яч у ворота «Ятрані», але захисниці гостей пощастило – снаряд пройшов поруч зі штангою.

Певно, завдяки тому, що тренер «Ятрані» перед початком другої половини гри кілька разів перехрестився, його команда у другому таймі мала кращий вигляд: у гостей почала прорізатися контргра, вони намагалися бити по воротах із будь-яких позицій, що, з огляду на досить сильний вітер на відкритій із усіх боків «Чернігів-Арені», було небезпечно.

У «Легенди» явно не найкращий свій матч проводила другий бомбардир поточного чемпіонату Марія Михайлюк. Вона (переважно неакцентовано) йшла у верхову боротьбу, швидше – тільки позначаючи її, а приймаючи м’яч спиною до гостьових воріт, замість того, щоби швидко віддати снаряд під удар партнерці, розверталася, втрачаючи час і гостроту.

Уболівальники навіть просили тренерів прибрати Марію з поля, але Володимир Кулик так і не наважився на цей крок. Зате влаштував тактичні перестановки: у середині тайму Перевізник та Лашко помінялися флангами.

Але час минав, а гола не було. Наприкінці зустрічі «Легенда» придавила гостей до їхніх воріт, уже в доданий час чернігівки отримали право на небезпечний штрафний. Але з навісом Софії Соломахи впоралися захисниці.
0:0. «Легенда» до трьох матчів продовжує свою безвиграшну серію, та й «Ятрань» чернігівки не перемагають уже у другому матчі поспіль (зустріч чемпіонату 2017 року також закінчилася з рахунком 0:0). А це означає, що, аби дістатися до чемпіонства, «Легенді-ШВСМ» навесні потрібно буде здійснити диво. І, можливо, не одне...

– Нам не вистачило завершення, напевно, трохи бракує техніки. Начебто все робимо, працюємо на атаку, а завершення немає… Сталося як сталося, треба рухатися далі, – підбила підсумок гри Натія Панцулая.

«Єдність» із Плисок у перенесеному матчі 1-го туру вдома програла «Ладомиру» з Володимира-Волинського – 1:2, а в матчі 9-го туру в Києві розгромила столичний «Атекс СДЮШОР-16» – 4:0.

Осіння частина першого в історії України жіночого чемпіонату за системою «осінь-весна» підійшла до кінця. Здобувши 8 перемог у восьми матчах, лідирує харківський «Житлобуд-1», на другому місці з 21-м балом в активі – їхні земляки з «Житлобуду-2», у «Легенди» третя позиція і 17 очок, «Єдність» займає 5-те місце з 11-ма балами . Чемпіонат іде на перерву. До весни.