Жилстрой-1ЯтраньРодынаЖилстрой-2ЕдностьПантерыМариупольЛадомирЕМС ПодольеВосходКомитет арбитров ФФУАтекс СДЮШОР-16Луганочка-СпартакХОВУФКСДЮСШ №3Спартак-ОрионКолос-МрияЯнтарочкаКарпатыБуковинская НадеждаИнвиктус
НОВОСТИАРХИВ НОВОСТЕЙ
Главная страница > Новости
Надія Чайка та Надія Стеца: "Як тренери ми випробували себе саме в ФК "Карпати"
Дівчатам – особлива увага
03.02.2015 11.33
Надія Чайка та Надія Стеца: "Як тренери ми випробували себе саме в ФК "Карпати" - wfpl.com.ua, Надежда Чайка, Надежда Стеца, Карпаты,  женский футбол
Распечатать
Просмотров: 3379
Не секрет, що жіночий футбол при всій його привабливості особливою популярністю на наших теренах не користується. Тому, звісно, треба вітати усі позитивні починання у цьому напрямку та сприяти тим ентузіастам, які активно залучають до занять футболом зовсім юних дівчаток, пропагуючи та розвиваючи таким чином футбол серед прекрасної частини людства. Розповісти відвідувачам сайту wfpl.com.ua та читачам тижневика «ФутболПростір» про перші кроки у своїй тренерській діяльності погодилися відомі львівські футболістки Надія Чайка та Надія Стеца. Також кожна з них поділилася зі шанувальниками футболу деякими подробицями своєї попередньої футбольної кар’єри.

Надія Чайка та Надія Стеца про тренерську роботу

– Як відомо, торік ви започаткували свою тренерську діяльність – в Академії футболу ФК «Карпати», де було створено групи занять футболом для дівчаток. Розкажіть, будь-ласка, докладніше про свій досвід на тренерській роботі. Скільки дівчаток і яких вікових груп відвідують заняття? Де саме і коли відбуваються тренування? До кого можна звернутися, щоб дівчинка змогла займатися у групі футболу? Чи забезпечені належні умови для занять – футбольні поля, інвентар, спаринги, участь у змаганнях?

Надія Чайка – Дуже рада, що у Львові відкрилася академія жіночого футболу при СДЮШОР «Карпати». Спочатку ми почали займатися зі зовсім маленькими дітьми вікової групи 2005-го – 2007-го років народження (з хлопчиками та дівчатками), але дівчаток ходило дуже мало. У такому віці дівчатка ще не знають, чого хочуть і чим займатись.

Від жовтня 2014-го року ми набрали групу дівчат 2000-го – 2002-го років народження. Приходили у школи, шукали таланти, а їх дуже багато. Старша вікова група вже більше усвідомлює, чим хоче займатися та що подобається.

Тренування проходять на штучних полях при базі ФК «Карпати» тричі на тиждень. Дівчата тренуються лише четвертий місяць і вже проявляються молоді таланти. І це дуже радує.

У подальшому буде формуватися команда серед вихованців 2000-их років і надіюсь на те, що почнемо займатися ще з молодшою віковою групою. Умови одні зі самих найкращих: м’ячі, інвентар, все є. Потрібні лише бажання тренуватися та розвиватися. Коли потеплішає, почнемо робити спаринги з хлопцями їхньої вікової групи, якщо буде якась можливість, будемо брати участь у змаганнях.

Надія Стеца – Тренерського досвіду, як такого, у нас не було. Як тренери ми випробували себе саме в ФК «Карпати». Як воно буде, покаже час.

Тренування відбуваються три рази у тиждень: понеділок, середа та субота.
До нас у клуб приходять дівчатка різного віку, але найбільше акцентується увага на вікових групах дівчат 2000-го, 2001-го, 2002-го, 2003-го років народження. Якщо вам потрібна додаткова інформація стосовно тренувань або інша інформація, можете звернутися до нас за номерами телефонів: 096-82-00-936 – Стеца Надія Миколаївна, 098-499-75-56 – Чайка Надія Зеновіївна.

Умови для занять дуже хороші, є все необхідне для проведення повноцінного тренування і для того, щоб діти змогли брати участь в усіх змаганнях, які будуть проводитись протягом року.

– Які проблемні питання при підготовці дівчаток-футболісток вважаєте найгострішими? Що, на вашу думку, варто зробити, щоб футболом на наших теренах зацікавилися якомога більше дівчат, щоб популяризувати жіночий футбол?

Надія Чайка – На жаль, найбільшою проблемою в Україні є те, що багато дівчат не знають про існування жіночого футболу. Найбільше талантів і любителів футболу є серед сільської частини населення, як не як, але дівчата там сильніші, швидше розвиваються, вони б могли пробитися кудись далі. Але ніхто цим не займається і це велика проблема – таланти пропадають і жіночий футбол не розвивається, як би це хотілося.

Радує, що популяризують жіночий футбол на телебаченні, пишуть у газетах і передають по радіо. Це вже перші кроки для розвитку і популяризації жіночого футболу. Багато батьків, які б віддали дівчинку на футбол, не знають, що він існує.

Надія Стеца – Найголовніше, щоб в Україні був мир, тоді і всі питання вирішаться. Ну, і, звичайно, підтримка з боку керівництва.

Щоб футболом зацікавилися якомога більше дівчат, першою чергою потрібна реклама, далі умови для тренування і так далі.

– Можете звернутися до батьків дівчаток, запросивши їх дітей у групу при Академії футболу ФК «Карпати».

Надія Стеца – Якщо ваша дитина рухлива, непосидюча, енергійна, а головне – здорова, то зверніться у наш клуб, на стадіон «Україна» – друге штучне поле. Цілком можливо, що з дівчинки колись виросте знаменита футболістка, яка буде гордістю України.

– Які плани у вас, як тренерів, на 2015-ий рік?

Надія Чайка – Саме головне, щоб в країні стало трошки спокійніше, і від ситуації в країні залежить майбутнє як жіночого, так і чоловічого футболу. Планів завжди багато і вони максимальні, але немає куди поспішати, все буде з часом. Зараз головне – сформувати команду і почати їздити на різні змагання. Якщо дівчата виправдають себе і керівництво ФК «Карпати» зацікавиться жіночим футболом у його розвитку і просуванні, тоді будуть ставитися певні цілі та задачі.

Надія Стеца – Високих планок на даний час не ставимо, оскільки найголовніше зараз це – залучити якомога більше дівчат і обрати найкращих, а далі час покаже.

Надія Стеца та Надія Чайка про футбольну кар’єру

– Розкажіть, будь ласка, про свої перші кроки у футболі? Де пізнавали ази футбольної майстерності, під чиїм керівництвом?

Надія Стеца – Перші кроки у футболі розпочались у ДЮСШ. Потім, наприкінці 8-го класу, потрапила на тренування до Валентина Івановича Борейка. Саме там пізнала ази футбольної майстерності.

Надія Чайка – У дитинстві я була дуже рухливою та непосидючою дівчиною і, коли перший раз із хлопцями бігала, граючи у футбол, то вже знала, що це буде моєю улюбленою справою. Мені було років 6-7 і я вже без футболу не уявляла своє життя!

Навчалася я у львівській школі № 90, а про жіночий футбол дізналася у 13 років, коли одного разу завітала у школу № 72. Почала ходити на перші тренування у цій школі та їздити на змагання, де набиралася досвіду від старших футболісток. У десятому класі мене побачив тренер з університету фізичної культури Валентин Іванович Борейко. І він взяв мене тренуватися зі старшими. Там я і пізнала перші професійні тренування.

– Як проходив у вас перехід із дівчачого футболу у дорослий футбол? У складі яких команд ви виступали досі?

Надія Стеца – Все проходило поступово: спочатку ДЮСШ, потім університетська команда, потім перша ліга України у складі ЖФК «Медик» (Моршин), ну і вища ліга України у складі ЖФК «Ятрань-Базис» Уманського району.

Надія Чайка – Я поїхала виступати за університет на універсіаду і там мене побачив тренер із Костополя Василь Олександрович Мамчур, який запросив мене на збори у свою команду. Тоді я поїхала на перші серйозні змагання серед дівчат мого віку, де був присутній тренер юнацької збірної України. Він вибирав кращих гравців. І, на щастя, я потрапила в це число і поїхала на збори, а згодом – на відбірковий етап у Словенію.

Я виступала два роки за професіональний клуб «Нафтохімік» із Калуша і ми багато чого досягли. Здобули Кубок України 2012-го року, стали срібними призерами чемпіонату України. Вважаю, що це найбільший досвід за цей період часу та великі досягнення для команди.

– На яких позиціях випробували себе на футбольному полі за час попередньої кар’єри?

Надія Стеца – Найчастіше грала на позиціях захисника та центрального півзахисника. У теперішній команді амплуа – правий півзахисник, нападник.

Надія Чайка – Ой, де тільки не доводилося грати… Деколи ставили на такі позиції, на яких ніколи не грала, але повинна була виходити і грати. Спочатку починала з нападника, а тепер граю у центрі і я задоволена цією позицією на сьогоднішній час.

– Які події, успіхи у футболі вважаєте найважливішими для вас на даний час?

Надія Стеца – Найзворушливіша подія – це перемога у першій лізі України. А на даний час для мене найголовніше – це розвиток жіночого футболу у Львові.

Надія Чайка – Окрім згаданих вище успіхів, значним досягненням, звісно, вважаю здобуття позаторік золотих медалей першої ліги у складі моршинського «Медика». А торік я докладала максимум зусиль, щоб досягти успіхів у команді «Ятрань-Базис» із Уманьщини. І у підсумку ми посіли високе четверте місце у вищій лізі чемпіонату України, що, вважаю, серйозним досягненням для дебютантів.

– Можливо, берете приклад з когось із відомих футболістів, футболісток?

Надія Стеца – Кумир всього життя, бразильський півзахисник Рікардо Кака.

Надія Чайка – Взірцем у чоловічому футболі для мене є Тьєрі Анрі. Він завжди буде для мене найкращим футболістом, а от із жіночого футболу – це найкраща в світі футболістка Марта!

Ярослав Рачковський, "ФутболПростір"

Теги: Надежда Чайка, Надежда Стеца, Карпаты
больше фотографий
Реклама
Последние новости по теме:
22.05.2020 "Колос" в Костополі готовий на 63% (ФОТО)
22.05.2020 Александр Шовковский: В Украине женский футбол в сложном состоянии
21.05.2020 Завтра УАФ либо разрешит женский футбол, либо его похоронит
21.05.2020 ФИФА и FIFPro поддержат женский футбол
20.05.2020 Кабмин разрешил проведение спортивных мероприятий
14.05.2020 В Украине с 22 мая разрешат проводить спортивные соревнования без зрителей
13.05.2020 У футболистки "Зенита" украли часы стоимостью миллион рублей
11.05.2020 ВІДЕО ДНЯ. Мер Хмельницького започаткував челендж та спочатку перевірив на собі
11.05.2020 Футболистка Алекс Морган впервые стала мамой
10.05.2020 Получит ли женский футбол в Украине дополнительное финансирование?
Фотогаллерея:
22.05.2020 "Колос" в Костополі готовий на 63% (ФОТО)
30.07.2019 В Одессе состоялся женский чемпионат Украины по пляжному футболу
07.07.2019 В Скадовске прошли сельские игры по футболу (ФОТО)
19.03.2019 Реконструкція стадіону у Костополі знаходиться на завершальній стадії (ФОТО)
18.12.2018 Футбол - не лише чоловіча гра. Як 14-річна чернівчанка потрапила до збірної України з футболу (ФОТО, ВІДЕО)
Видео:
11.05.2020 ВІДЕО ДНЯ. Мер Хмельницького започаткував челендж та спочатку перевірив на собі
26.03.2020 Вика #Боксерша Алехина о пьяных дебошах, драках с мамой
09.03.2020 FOOTBALL VLOG #truebackstage | Жіночий футбол
04.03.2020 ШОК Контент. 18+. Виктория Алехина ("Луганочка"): "В футбольном мяче вмещается до 10 литров самогона"
28.02.2020 Як живе "Маріупольчанка"
Реклама
НовостиЧемпионатКубокСборныеТурнирыМультимедияРазное
Главные новости
Новости футбола
Трансферы
Архив новостей
Высшая Лига
    - турнирная таблица
    - календарь чемпионата
    - бомбардиры
    - нарушители
Первая Лига
Зимнее Первенство
Архивы игр
Кубок Украины
Зимний Кубок
Кубок надежд ФФУ
Women A
WU-19
WU-17
WU-15
Чемпионат Европы
    - ЧЕ-2017
    - ЧЕ WU-19
    - ЧЕ WU-17
Чемпионат Мира
    - ЧМ-2015
Лига Чемпионов
Кубанская весна
Другие турниры
    - Товарищеские игры
    - Чемпионат России
Фотогалерея
Видеогалерея
План-календарь
Центры развития (МРЦ)
Наши за границей
Дни рождения
(c) 2014 Информационное агенство "Женский спорт Украины" (info@wfpl.com.ua)
(c) 2016 "Женский хоккей Украины"
(c) 2018 "Гандбол Украины"
При использовании материалов сайта ссылка на www.wfpl.com.ua обязательна.
Редакция не несет ответственности за материалы из других источников,
все источники информации указываются на нашем сайте.

Сайт был открыт 30.12.2014 г.